Швелер сталевий – опис, призначення й застосування

Швелер сталевий – опис, призначення й застосування

Швелер – це один з видів профілів, який отримують при виробництві металопрокату, має П-Образний вид і складається зі стінки й двох полиць, розташованих перпендикулярно стосовно стінки.

Конструкція швелера є однією з найбільш стійких до вертикальних навантажень (за рівнем стійкості до навантажень і поступається тільки двотавру). Тому він користується величезним попитом при будівництві.

Будівництво, машинобудування, вагонобудування — от основні, але далеко не всі сфери промисловості, де застосовується металевий швелер. Використання його при виготовленні несучих металоконструкцій важко переоцінити.

Швелер сталевий буває з паралельними полками, також випускається з похилими внутрішніми гранями полиць. Основна ціна визначається матеріалом (низьковуглецева сталь), є порівняно недорогим будматеріалом, що теж обумовлює підвищений попит на даний вид металопрокату.

Якщо виникає необхідність купити швелер, щоб вибрати потрібний розмір, потрібно знати його маркування. Маркування складається з номера, який означає відстань між зовнішніми площинами полиць у сантиметрах. Для швелера з номером 12, наприклад, ця відстань складе 120 мм.

Виробництво швелера

Звичайно випускається з металевих заготовок методом гарячої прокатки. Сировиною для виробництва є низьколегована сталь, але частіше застосовується вуглеводиста конструкційна сталь. Гарячекатаний швелер дуже затребуваний не тільки в будівельній індустрії при зведенні будь-яких потужних конструкцій (приміром, мостів), але й у вагонобудуванні, при виготовленні покрівель і колон, в автомобільній промисловості.

Найпоширенішими марками сталевого швелера є: Ст3пс/сп і низьколегована сталь марки 09Г2С. Різняться ці марки стали кількістю вуглецю й марганцю, який характеризується першою цифрою в марці стали. Чим вище вуглецю, тем міцніше сталь, але менша пластичність і навпаки.

Застосування швелера

Залежно від розмірних значень може застосовуватися в різних металоконструкціях. Кожен розмір швелера використовується у своїй певній галузі й має досить широке застосування серед будівельників. Сталевий швелер слугує для додання конструкції додаткової твердості й стійкості. Його можна використовувати у важкому машинобудуванні, автомобілебудуванні, архітектурному будівництві, вагонобудуванні.

На складі металобази “Металан Груп” можна замовити й придбати швелер у великому асортименті, що випускається нашою металургійною промисловістю.

 

 

,