Призначення оцинкованої проволоки (дроту)

Призначення оцинкованої проволоки (дроту)

Призначення оцинкованої проволоки (дроту)

Канатний оцинкований дріт популярний у багатьох сферах діяльності у вигляді матеріалу для створення виробів з металу. Він застосовується для формування різних тросів, сіток, пружин, електродів і таке інше.

Розповсюджений вид – дріт із круглим перетином. Менш поширені варіації з овальним і шестикутним перетином. Рідше зустрічається дріт 4 мм із перетином у вигляді трапеції.

Основні види дроту

Відмітною рисою видів дроту є діаметр. Його значення варіюється від 2 до 8 мм. Найбільш розповсюдженим є діаметр 5 мм. Для одержання м’якого дроту понад 5 мм використовують відрізок металу, який одержують шляхом гарячого катання. Такого роду катанка може бути діаметром від 5 до 9 мм. Оцинкований дріт різних діаметрів поставляється у формі мотка, вага якого варіюється від 20 до 200 кг. Також поставляється й у формі бухти, вага якої коливається від 800 кг до 1,2 тонни.

Існує два способи оцинкування дроту:

  1. Спосіб гальванічного покриття. Для відділення цинку застосовується електричний струм
  2. Гарячий спосіб. Це процес занурення матеріалу в розтоплену суміш із цинку й додаткових елементів. Такий метод дозволяє досягти найвищого рівня оцинкування. Не можна при цьому порушувати температурний режим, тому що катанка може стати неміцною

 

Обидва способи мають і переваги, і недоліки. Дріт, отриманий другим способом має вищі витрати і, звичайно, перевищує у вартості. Але даний параметр незначно впливає на практичне використання матеріалу.

При оцинкуванні дріт значно розширює спектр свого застосування й одержує додаткові якості (наприклад, він не піддається корозії), що дозволяє використовувати його у різних промислових ситуаціях.

Основні плюси дроту такого типу:

  1. Чим більший опір впливу температури або вологи, тем вище строк придатності. Це допоможе зберегти й час, і засоби
  2. Зовнішній вигляд вигідніше у дротів інших типів. Це відіграє важливу роль в опоряджувальних роботах, коли на виріб постійно звертається увага. Краще зробити один раз із якісного матеріалу й любуватися, ніж зробити з неякісного і потім корити себе за підсумкову неакуратність
  3. Оцинкований дріт, який був підданий термічній обробці, нерідко використовується для виробництва маленьких цвяхів. Зокрема, використовуються дроти восьми й трьох міліметрів. Рідше беруться 2,2-міліметрові
  4. Застосування дроту як заземлення. Дотримуючись правил безпеки, слід вибрати струну, товщина перетину якої зможе витримати напругу, яка буде через нього перетікати
  5. Оцинкованим дротом легко можна замінити різні побутові пристосування: ручки на цебрах, кільця для брелоків, плічка або вішалки для одягу й так далі.

 

Більш міцним дріт робить матеріал, з якого він виготовляється. Наприклад, сталь Q195 – міцна, містить низький відсоток вуглецю. Також більшу роль відіграє товщина. Чим вона товстіше, тим вищої якості вона буде вважатися, але тим і дорожче стане. Найкраще вибирати середній показник – і не переплачуєте, і не програєте в якості.

Дуже важливою сферою застосування дроту є виготовлення з неї різного роду сіток, які дуже широко застосовуються в побуті, будівництві, промисловості.